OverblikSøgehistorikMenuFølger
550.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
115.600 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+42,50 %
855.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 17. apr. 2008
5.059 DKK
Kvadratmeterpris
744.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
21. jan. 2020

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    855.000 DKK

Ejerandel: 50%
    427.500 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Herningvej 22, 7540 Haderup
    • Herningvej 22
      7540 Haderup
      Herning Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      4509387
    • Ejerlav
      Haderup By, Haderup (1240454)
    • Matrikelnummer
      6ae
    • Grundareal
      814 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      109 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      169 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      169 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      169 m²
    • Værelser
      5
    • Toiletter
      2
    • Bad
      1
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1967. Boligen er på 169 m² og rummer bla. 5 værelser, 2 toiletter, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 814 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på fjernvarme/blokvarme.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af fibercement herunder asbest.
  • Bygning 1 - Herningvej 22

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1967
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      109 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      169 m²
    • Bebygget areal
      109 m²
    • Ydervæggens materiale