OverblikSøgehistorikMenuFølger
640.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
294.500 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+154,50 %
565.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. nov. 2003
10.089 DKK
Kvadratmeterpris
539.500 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
31. mar. 2014

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    565.000 DKK

Ejerandel: 50%
    282.500 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Helmklit 239, 6990 Ulfborg
    • Helmklit 239
      6990 Ulfborg
      Holstebro Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      4501936
    • Ejerlav
      Sdr. Nissum Mark, Sdr. Nissum (1230752)
    • Matrikelnummer
      30cz
    • Grundareal
      1.217 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      56 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      56 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Sommer- eller fritidsbolig
    • Enhedsanvendelse
      Sommerhus.
    • Enhedens samlede areal
      56 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      56 m²
    • Værelser
      3
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et sommerhus. som er opført tilbage i 1977. Boligen er på 56 m² og rummer bla. 3 værelser, 1 toilet, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 1.217 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på elvarme, samt elektricitet som opvarmningsmiddel.

      Ydervæggens materiale er træ og tagdækningsmaterialet er af tagpap med stor hældning.
  • Bygning 1 - Helmklit 239

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Sommerhus
    • Byggeår
      1977
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      56 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      56 m²
    • Bebygget areal
      56 m²
    • Ydervæggens materiale
      Træ
    • Tagdækningsmateriale