OverblikSøgehistorikMenuFølger
1.500.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
881.300 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
525.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. okt. 1996
8.750 DKK
Kvadratmeterpris
748.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
15. maj 2019

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    262.500 DKK

Ejerandel: 50%
    525.000 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Raketvejen 13, 6990 Ulfborg
    • Raketvejen 13
      6990 Ulfborg
      Holstebro Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      8491298
    • Ejerlav
      Husby By, Husby (1230151)
    • Matrikelnummer
      20t og 20ak
    • Grundareal
      11.821 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      60 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      60 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Sommer- eller fritidsbolig
    • Enhedsanvendelse
      Sommerhus.
    • Enhedens samlede areal
      60 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      60 m²
    • Værelser
      3
    • Toiletter
      1
    • Bad
      0
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et sommerhus. som er opført tilbage i 1950. Boligen er på 60 m² og rummer bla. 3 værelser, 1 toilet og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 11.821 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på ovn til fast og flydende brændsel, samt andet som opvarmningsmiddel.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af stråtag.
  • Bygning 1 - Raketvejen 13

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Sommerhus
    • Byggeår
      1950
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      60 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      60 m²
    • Bebygget areal
      60 m²
    • Ydervæggens materiale
      Mursten
    • Tagdækningsmateriale