OverblikSøgehistorikMenuFølger
1.400.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
268.100 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
-63,51 %
1.850.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. apr. 2007
8.645 DKK
Kvadratmeterpris
1.840.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
22. okt. 2021

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    910.800 DKK

Ejerandel: 50%
    1.821.600 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Barslundvej 12, 7500 Holstebro
    • Barslundvej 12
      7500 Holstebro
      Holstebro Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      10105652
    • Ejerlav
      Den Nordvestlige Del, Mejrup (1221053)
    • Matrikelnummer
      15a
    • Grundareal
      18.000 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      214 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      214 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Andet og Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Enhed til parkerings- og transportanlæg, Enhed til lager og Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      752 m² (3 Enheder)
    • Enhedens boligareal
      214 m²
    • Enhedens erhvervsareal
      538 m²
    • Værelser
      8
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1880. Boligen er på 214 m² og rummer bla. 8 værelser, 1 toilet, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 18.000 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på varmepumpe, samt elektricitet som opvarmningsmiddel.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af fibercement herunder asbest.
  • Bygning 1 - Barslundvej 12

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår