OverblikSøgehistorikMenuFølger
2.100.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
203.200 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+1.601,42 %
1.795.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. nov. 2013
9.755 DKK
Kvadratmeterpris
1.623.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
21. feb. 2022

Ejerandel: 50%
    1.795.000 DKK

Ejerandel: 50%
    1.795.000 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Rosenparken 38B, 7500 Holstebro
    • Rosenparken 38B
      7500 Holstebro
      Holstebro Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      8043580
    • Ejerlav
      Den Østlige Del, Borbjerg (1220258)
    • Matrikelnummer
      6bl
    • Grundareal
      1.106 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      227 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      184 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      184 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      184 m²
    • Værelser
      6
    • Toiletter
      2
    • Bad
      2
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 2007. Boligen er på 184 m² og rummer bla. 6 værelser, 2 toiletter, 2 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 1.106 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på fjernvarme/blokvarme.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af tagpap med stor hældning.
  • Bygning 1 - Rosenparken 38B

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      2007
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      227 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      184 m²
    • Bebygget areal
      227 m²
    • Areal - indbygget garage
      43 m²