OverblikSøgehistorikMenuFølger
1.600.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
522.800 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+294,80 %
2.050.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 15. mar. 2008
15.891 DKK
Kvadratmeterpris
1.500.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
21. mar. 2025

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    2.050.000 DKK

Ejerandel: 50%
    1.025.000 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Vesterbrogade 27, 7500 Holstebro
    • Vesterbrogade 27
      7500 Holstebro
      Holstebro Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      5711940
    • Ejerlav
      Holstebro Markjorder Fra Hjerm (2007152)
    • Matrikelnummer
      11hg
    • Grundareal
      732 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      79 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      129 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      129 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      129 m²
    • Værelser
      5
    • Toiletter
      3
    • Bad
      1
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1940. Boligen er på 129 m² og rummer bla. 5 værelser, 3 toiletter, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 732 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på fjernvarme/blokvarme.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af betontagsten.
  • Bygning 1 - Vesterbrogade 27

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1940
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      79 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      129 m²
    • Bebygget areal
      79 m²
    • Ydervæggens materiale