OverblikSøgehistorikMenuFølger
410.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
70.500 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+18,75 %
475.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. dec. 2003
4.398 DKK
Kvadratmeterpris
486.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
11. nov. 2020

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    237.500 DKK

Ejerandel: 50%
    475.000 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Bygaden 13, 7570 Vemb
    • Bygaden 13
      7570 Vemb
      Holstebro Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      1805638
    • Ejerlav
      Bur By, Bur (1220351)
    • Matrikelnummer
      2z
    • Grundareal
      683 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      70 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      108 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      108 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      108 m²
    • Værelser
      4
    • Toiletter
      2
    • Bad
      1
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1937. Boligen er på 108 m² og rummer bla. 4 værelser, 2 toiletter, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 683 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på centralvarme med én fyringsenhed, samt flydende brændsel som opvarmningsmiddel.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af fibercement herunder asbest.
  • Bygning 1 - Bygaden 13

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1937
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      70 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      108 m²
    • Bebygget areal