OverblikSøgehistorikMenuFølger
1.500.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
208.800 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+115,23 %
1.399.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 15. nov. 2001
6.758 DKK
Kvadratmeterpris
1.558.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
12. dec. 2016

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    1.399.000 DKK

Ejerandel: 50%
    699.500 DKK
    Anden overdragelse
  • Stamdata

    Ellingvej 39, 8751 Gedved
    • Ellingvej 39
      8751 Gedved
      Horsens Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      4297048
    • Ejerlav
      Elling By, Østbirk (1071552)
    • Matrikelnummer
      12b
    • Grundareal
      1.690 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      162 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      207 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      207 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      207 m²
    • Værelser
      5
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1900. Boligen er på 207 m² og rummer bla. 5 værelser, 1 toilet, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 1.690 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på centralvarme med én fyringsenhed, samt fast brændsel som opvarmningsmiddel.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af fibercement herunder asbest.
  • Bygning 1 - Ellingvej 39

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1900
    • Ombygningsår
      1975
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      162 m²
    • Samlet boligareal (BBR)