Kirkevej 7
Boligen har 1 ejer
1.550.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
390.000 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+96,15 %
765.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. dec. 2024
4.203 DKK
Kvadratmeterpris
Adkomsthaver (1) Adkomsthaverhistorik
-
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement 399 kr. /måned, se priser for mere information.
Køb PremiumAdkomsthaver 1
Ejerandel: 100%765.000 DKKFamilieoverdragelse
-
Stamdata
-
Kirkevej 78751 Gedved
Horsens Kommune
Midtjylland -
BFE-nummer4292165
-
EjerlavGedved By, Tolstrup (1071052)
-
Matrikelnummer12al
-
Grundareal800 m² (Heraf vej: 0 m²)
-
Samlet bygningsareal136 m² (Bygning 1)
-
Beboelsesareal182 m²
-
Ejendommens ejerforholdPrivatpersoner eller interessentskab
-
Enhedens boligtypeBlandet bolig og erhverv med eget køkken
-
EnhedsanvendelseFritliggende enfamiliehus
-
Enhedens samlede areal188 m² (1 Enhed)
-
Enhedens boligareal182 m²
-
Enhedens erhvervsareal6 m²
-
Værelser5
-
Toiletter2
-
Bad1
-
KøkkenforholdEget køkken med afløb
-
-
Bygning 1 - Kirkevej 7
-
LivscyklusOpført
-
Bygningens anvendelseFritliggende enfamiliehus
-
Byggeår1940
-
Etager1
-
Samlet bygningsareal136 m²
-
Samlet boligareal (BBR)182 m²
-
Erhversareal6 m²
-
Bebygget areal136 m²
-
Areal - indbygget garage39 m²
-
Matrikelnummer12al
-
Revisionsdato24.09.2015 kl.00:00
Enheden
-
Enhedens boligtypeBlandet bolig og erhverv med eget køkken
-
EnhedsanvendelseFritliggende enfamiliehus
-
Enhedens samlede areal188 m²