OverblikSøgehistorikMenuFølger
1.250.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
145.700 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+278,26 %
750.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. aug. 2013
4.747 DKK
Kvadratmeterpris
925.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
6. dec. 2013

Ejerandel: 50%
    750.000 DKK

Ejerandel: 50%
    750.000 DKK
    Almindelig fri handel

Ejendomme

  • Stamdata

    Vestergade 41A, 7430 Ikast
    • Vestergade 41A
      7430 Ikast
      Ikast-Brande Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      4447462
    • Ejerlav
      Suderbæk By, Ikast (1190862)
    • Matrikelnummer
      6fu
    • Grundareal
      563 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      97 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      158 m² (1 enhed)
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Bolig i etageejendom, flerfamiliehus eller to-familiehus
    • Enhedens samlede areal
      80 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      80 m²
    • Værelser
      3
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et bolig i etageejendom, flerfamiliehus eller to-familiehus som er opført tilbage i 1930. Boligen er på 158 m² og rummer bla. 3 værelser, 1 toilet, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 563 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på fjernvarme/blokvarme.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af betontagsten.
  • Bygning 1 - Vestergade 41A

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Etagebolig-bygning, flerfamiliehus eller to-familiehus
    • Byggeår
      1930
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      97 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      158 m²
    • Bebygget areal
      97 m²
    • Ydervæggens materiale
      Mursten
    • Tagdækningsmateriale
      Betontagsten
    • Varmeinstallation
      Fjernvarme/blokvarme
    • Supplerende varme
      (UDFASES) Bygningen har ingen supplerende varme
    • Fredningsstatus
      Ingen fredningsstatus
    • Matrikelnummer
      6fu
    • Revisionsdato
      05.05.2017 kl.00:00