OverblikSøgehistorikMenuFølger
1.700.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
378.500 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
-4,41 %
1.625.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. mar. 2023
6.474 DKK
Kvadratmeterpris
1.400.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
5. sep. 2025
Senest påtegnet

Adkomsthaver (1) Adkomsthaverhistorik

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 100%
    1.625.000 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Bredgade 29, 7441 Bording
    • Bredgade 29
      7441 Bording
      Ikast-Brande Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      4435571
    • Ejerlav
      Bodholt By, Bording (1190451)
    • Matrikelnummer
      1dd
    • Grundareal
      593 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Beboelsesareal
      251 m² (3 enheder)
    • Ejendommens ejerforhold
      Aktie-, anpart- eller andet selskab (undtagen interessent­skab)
    • Størrelsen på grunden er 593 m² ifølge BBR.
  • Bygning 1 - Bredgade 29

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Etagebolig-bygning, flerfamiliehus eller to-familiehus
    • Byggeår
      1920
    • Ombygningsår
      2001
    • Etager
      2
    • Samlet bygningsareal
      304 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      251 m²
    • Bebygget areal
      162 m²
    • Areal - indbygget garage
      32 m²
    • Ydervæggens materiale
      Mursten
    • Tagdækningsmateriale
      Tegl
    • Varmeinstallation
      Fjernvarme/blokvarme
    • Supplerende varme