OverblikSøgehistorikMenuFølger
670.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
118.400 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+221,08 %
738.485 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. maj 2002
8.791 DKK
Kvadratmeterpris
855.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
27. feb. 2023

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    738.484 DKK

Ejerandel: 50%
    369.242 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Lindevej 3B, 7620 Lemvig
    • Lindevej 3B
      7620 Lemvig
      Lemvig Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      5723405
    • Ejerlav
      Lemvig Markjorder (2007252)
    • Matrikelnummer
      39ak
    • Grundareal
      233 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      84 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      84 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      84 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      84 m²
    • Værelser
      2
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1960. Boligen er på 84 m² og rummer bla. 2 værelser, 1 toilet, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 233 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på fjernvarme/blokvarme.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af andet materiale.
  • Bygning 1 - Lindevej 3B

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1960
    • Ombygningsår
      1973
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      84 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      84 m²
    • Bebygget areal
      84 m²
    • Ydervæggens materiale