OverblikSøgehistorikMenuFølger
3.115.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
967.000 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
-2,20 %
445.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 25. mar. 2002
2.681 DKK
Kvadratmeterpris
1.315.100 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
30. aug. 2025

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    225.500 DKK

Ejerandel: 50%
    451.000 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Røddalsminde 80, 8300 Odder
    • Røddalsminde 80
      8300 Odder
      Odder Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      8242589
    • Ejerlav
      Odder By, Odder (1001060)
    • Matrikelnummer
      51z
    • Grundareal
      1.032 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      166 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      166 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      166 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      166 m²
    • Værelser
      5
    • Toiletter
      2
    • Bad
      2
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 2002. Boligen er på 166 m² og rummer bla. 5 værelser, 2 toiletter, 2 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 1.032 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på fjernvarme/blokvarme.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af betontagsten.
  • Bygning 1 - Røddalsminde 80

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      2002
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      166 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      166 m²
    • Bebygget areal
      166 m²
    • Vandforsyning
      Privat vandforsyningsanlæg