OverblikSøgehistorikMenuFølger
1.450.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
374.000 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+122,30 %
1.111.500 DKK
Overtagelse af ejendom d. 15. nov. 2002
5.671 DKK
Kvadratmeterpris
919.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
19. dec. 2018

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    555.750 DKK

Ejerandel: 50%
    1.111.500 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Hostrupsvej 12, 8870 Langå
    • Hostrupsvej 12
      8870 Langå
      Randers Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      4006716
    • Ejerlav
      Langå By, Langå (780752)
    • Matrikelnummer
      1t
    • Grundareal
      1.219 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      119 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      196 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      196 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      196 m²
    • Værelser
      8
    • Toiletter
      2
    • Bad
      2
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1976. Boligen er på 196 m² og rummer bla. 8 værelser, 2 toiletter, 2 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 1.219 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på fjernvarme/blokvarme.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af tagpap med stor hældning.
  • Bygning 1 - Hostrupsvej 12

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1976
    • Ombygningsår
      2012
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      119 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      196 m²
    • Bebygget areal