OverblikSøgehistorikMenuFølger
2.446.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
686.000 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+271,03 %
2.337.500 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. dec. 2007
10.772 DKK
Kvadratmeterpris
2.254.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
21. apr. 2026

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    2.337.500 DKK

Ejerandel: 50%
    1.168.750 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Kærgade 2, 8940 Randers SV
    • Kærgade 2
      8940 Randers SV
      Randers Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      4100361
    • Ejerlav
      Vorup By, Vorup (911051)
    • Matrikelnummer
      6bø
    • Grundareal
      736 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      168 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      217 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      217 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      217 m²
    • Værelser
      4
    • Toiletter
      2
    • Bad
      1
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1920. Boligen er på 217 m² og rummer bla. 4 værelser, 2 toiletter, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 736 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på fjernvarme/blokvarme.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af betontagsten.
  • Bygning 1 - Kærgade 2

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1920
    • Ombygningsår
      1976
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      168 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      217 m²
    • Bebygget areal
      168 m²
    • Ydervæggens materiale