OverblikSøgehistorikMenuFølger
1.050.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
487.600 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+6,79 %
989.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. dec. 2004
9.243 DKK
Kvadratmeterpris
1.922.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
24. sep. 2014

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    989.000 DKK

Ejerandel: 50%
    494.500 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Svendborgvej 38, 8940 Randers SV
    • Svendborgvej 38
      8940 Randers SV
      Randers Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      4099945
    • Ejerlav
      Vorup By, Vorup (911051)
    • Matrikelnummer
      3cq
    • Grundareal
      867 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      107 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      107 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      107 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      107 m²
    • Værelser
      8
    • Toiletter
      2
    • Bad
      2
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1963. Boligen er på 107 m² og rummer bla. 8 værelser, 2 toiletter, 2 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 867 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på fjernvarme/blokvarme.

      Ydervæggens materiale er letbetonsten og tagdækningsmaterialet er af fibercement uden asbest.
  • Bygning 1 - Svendborgvej 38

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1963
    • Ombygningsår
      1976
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      107 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      107 m²
    • Bebygget areal