OverblikSøgehistorikMenuFølger
870.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
170.300 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+57,98 %
485.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 15. dec. 2000
3.880 DKK
Kvadratmeterpris
400.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
24. jul. 2020

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    485.000 DKK

Ejerandel: 50%
    242.500 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Ramsherred 5, 8305 Samsø
    • Ramsherred 5
      8305 Samsø
      Samsø Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      9590460
    • Ejerlav
      Kolby By, Kolby (200252)
    • Matrikelnummer
      99g
    • Grundareal
      1.230 m² (Heraf vej: 263 m²)
    • Samlet bygningsareal
      125 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      125 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      125 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      125 m²
    • Værelser
      5
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1848. Boligen er på 125 m² og rummer bla. 5 værelser, 1 toilet, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 1.230 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på varmepumpe, samt elektricitet som opvarmningsmiddel.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af fibercement herunder asbest.
  • Bygning 1 - Ramsherred 5

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1848
    • Ombygningsår
      2004
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      125 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      125 m²