OverblikSøgehistorikMenuFølger
3.001.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
1.100.000 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+190,10 %
2.165.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. aug. 2006
10.459 DKK
Kvadratmeterpris
3.884.581 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
26. jun. 2025

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    1.082.500 DKK

Ejerandel: 50%
    2.165.000 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Brunhøj 49, 8362 Hørning
    • Brunhøj 49
      8362 Hørning
      Skanderborg Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      4261862
    • Ejerlav
      Hørning By, Hørning (1040554)
    • Matrikelnummer
      3dy
    • Grundareal
      843 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      137 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      207 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      207 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      207 m²
    • Værelser
      6
    • Toiletter
      2
    • Bad
      2
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1981. Boligen er på 207 m² og rummer bla. 6 værelser, 2 toiletter, 2 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 843 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på fjernvarme/blokvarme.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af fibercement herunder asbest.
  • Bygning 1 - Brunhøj 49

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1981
    • Ombygningsår
      1994
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      137 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      207 m²
    • Bebygget areal