OverblikSøgehistorikMenuFølger
1.550.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
439.800 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+54,40 %
1.227.500 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. jan. 2002
8.960 DKK
Kvadratmeterpris
1.543.800 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
6. jan. 2022

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    613.750 DKK

Ejerandel: 50%
    1.227.500 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Rosenvænget 63, 8362 Hørning
    • Rosenvænget 63
      8362 Hørning
      Skanderborg Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      4262157
    • Ejerlav
      Hørning By, Hørning (1040554)
    • Matrikelnummer
      5bz
    • Grundareal
      436 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      157 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      137 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Række-, kæde- og klyngehus
    • Enhedens samlede areal
      137 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      137 m²
    • Værelser
      5
    • Toiletter
      2
    • Bad
      1
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et række-, kæde- og klyngehus som er opført tilbage i 1965. Boligen er på 137 m² og rummer bla. 5 værelser, 2 toiletter, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 436 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på fjernvarme/blokvarme.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af fibercement uden asbest.
  • Bygning 1 - Rosenvænget 63

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Række-, kæde- og klyngehus
    • Byggeår
      1965
    • Ombygningsår
      1976
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      157 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      137 m²
    • Bebygget areal