OverblikSøgehistorikMenuFølger
1.800.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
603.500 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+265,06 %
1.975.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. nov. 2008
12.043 DKK
Kvadratmeterpris
2.057.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
4. aug. 2020

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    1.975.000 DKK

Ejerandel: 50%
    987.500 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Christinedahlsvej 46, 8464 Galten
    • Christinedahlsvej 46
      8464 Galten
      Skanderborg Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      4186971
    • Ejerlav
      Skovby By, Skovby (990652)
    • Matrikelnummer
      4ad
    • Grundareal
      829 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      164 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      164 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      164 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      164 m²
    • Værelser
      4
    • Toiletter
      2
    • Bad
      1
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1976. Boligen er på 164 m² og rummer bla. 4 værelser, 2 toiletter, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 829 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på fjernvarme/blokvarme.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af tegl.
  • Bygning 1 - Christinedahlsvej 46

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1976
    • Ombygningsår
      2014
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      164 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      164 m²
    • Bebygget areal