OverblikSøgehistorikMenuFølger
1.650.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
607.300 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+393,02 %
1.325.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. okt. 2004
10.352 DKK
Kvadratmeterpris
1.255.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
1. feb. 2018

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    1.325.000 DKK

Ejerandel: 50%
    662.500 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Damgårdsvej 45, 8660 Skanderborg
    • Damgårdsvej 45
      8660 Skanderborg
      Skanderborg Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      5660100
    • Ejerlav
      Gram, Skanderborg Jorder (2006655)
    • Matrikelnummer
      5cz
    • Grundareal
      738 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      128 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      128 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      128 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      128 m²
    • Værelser
      4
    • Toiletter
      2
    • Bad
      1
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1978. Boligen er på 128 m² og rummer bla. 4 værelser, 2 toiletter, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 738 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på fjernvarme/blokvarme.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af fibercement herunder asbest.
  • Bygning 1 - Damgårdsvej 45

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1978
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      128 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      128 m²
    • Bebygget areal
      128 m²