OverblikSøgehistorikMenuFølger
1.500.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
648.200 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+202,51 %
1.181.544 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. okt. 2001
10.940 DKK
Kvadratmeterpris
1.059.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
18. mar. 2020

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    590.772 DKK

Ejerandel: 50%
    1.181.544 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Solvænget 23, 8660 Skanderborg
    • Solvænget 23
      8660 Skanderborg
      Skanderborg Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      5657004
    • Ejerlav
      Skanderborg Markjorder (2006652)
    • Matrikelnummer
      14bo
    • Grundareal
      746 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      108 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      108 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      108 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      108 m²
    • Værelser
      4
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1967. Boligen er på 108 m² og rummer bla. 4 værelser, 1 toilet, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 746 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på fjernvarme/blokvarme.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af fibercement herunder asbest.
  • Bygning 1 - Solvænget 23

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1967
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      108 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      108 m²
    • Bebygget areal
      108 m²