OverblikSøgehistorikMenuFølger
710.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
118.000 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+46,04 %
720.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. jul. 2024
4.932 DKK
Kvadratmeterpris
682.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
1. jul. 2024

Ejerandel: 50%
    720.000 DKK

Ejerandel: 50%
    720.000 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Brøndumvej 5, 7800 Skive
    • Brøndumvej 5
      7800 Skive
      Skive Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      4056989
    • Ejerlav
      Hem By, Hem (830353)
    • Matrikelnummer
      14ac
    • Grundareal
      954 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      173 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      146 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      146 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      146 m²
    • Værelser
      4
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1973. Boligen er på 146 m² og rummer bla. 4 værelser, 1 toilet, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 954 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på centralvarme med én fyringsenhed, samt naturgas som opvarmningsmiddel.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af fibercement herunder asbest.
  • Bygning 1 - Brøndumvej 5

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1973
    • Ombygningsår
      1987
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      173 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      146 m²
    • Bebygget areal
      173 m²
    • Matrikelnummer
      14ac