OverblikSøgehistorikMenuFølger
1.350.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
242.800 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+124,00 %
1.008.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. dec. 2003
5.631 DKK
Kvadratmeterpris
2.000.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
8. apr. 2022

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    504.000 DKK

Ejerandel: 50%
    1.008.000 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Brombærvej 45, 7800 Skive
    • Brombærvej 45
      7800 Skive
      Skive Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      5583993
    • Ejerlav
      Resen, Skive Jorder (2005662)
    • Matrikelnummer
      6cø
    • Grundareal
      862 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      179 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      179 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      179 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      179 m²
    • Værelser
      6
    • Toiletter
      2
    • Bad
      2
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1977. Boligen er på 179 m² og rummer bla. 6 værelser, 2 toiletter, 2 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 862 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på fjernvarme/blokvarme.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af fibercement herunder asbest.
  • Bygning 1 - Brombærvej 45

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1977
    • Ombygningsår
      2019
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      179 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      179 m²
    • Bebygget areal