Petravej 40
Boligen har 2 ejere
1.695.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2022
390.000 DKK
Offentlig grundværdi fra 2022
+394,87 %
1.930.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. apr. 2016
10.212 DKK
Kvadratmeterpris
28. nov. 2025
Senest påtegnet
Adkomsthavere (2) Adkomsthaverhistorik
-
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement 399 kr. /måned, se priser for mere information.
Køb PremiumAdkomsthaver 1
Ejerandel: 50%1.930.000 DKKAlmindelig fri handel -
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement
Køb PremiumAdkomsthaver 2
Ejerandel: 50%1.930.000 DKKAlmindelig fri handel
-
Stamdata
-
Petravej 407800 Skive
Skive Kommune
Midtjylland -
BFE-nummer5583115
-
EjerlavVinde, Skive Jorder (2005660)
-
Matrikelnummer2do
-
Grundareal832 m² (Heraf vej: 0 m²)
-
Samlet bygningsareal189 m² (Bygning 1)
-
Beboelsesareal189 m²
-
Ejendommens ejerforholdPrivatpersoner eller interessentskab
-
Enhedens boligtypeEgentlig beboelseslejlighed med eget køkken
-
EnhedsanvendelseFritliggende enfamiliehus
-
Enhedens samlede areal189 m² (1 Enhed)
-
Enhedens boligareal189 m²
-
Værelser7
-
Toiletter2
-
Bad1
-
KøkkenforholdEget køkken med afløb
-
-
Bygning 1 - Petravej 40
-
LivscyklusOpført
-
Bygningens anvendelseFritliggende enfamiliehus
-
Byggeår1976
-
Etager1
-
Samlet bygningsareal189 m²
-
Samlet boligareal (BBR)189 m²
-
Bebygget areal189 m²
-
Ydervæggens materialeMursten
-
TagdækningsmaterialeBetontagsten
-
VarmeinstallationFjernvarme/blokvarme
-
Supplerende varmeOvne til fast eller flydende brændsel
-
FredningsstatusIngen fredningsstatus