OverblikSøgehistorikMenuFølger
1.217.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2022
137.000 DKK
Offentlig grundværdi fra 2022
+1.802,73 %
2.095.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. maj 2006
11.770 DKK
Kvadratmeterpris
1.301.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
5. mar. 2012

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    4.190.000 DKK

Ejerandel: 50%
    2.095.000 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Solbakken 35, 7860 Spøttrup
    • Solbakken 35
      7860 Spøttrup
      Skive Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      8116041
    • Ejerlav
      Hvidbjerg By, Hvidbjerg (830551)
    • Matrikelnummer
      102p
    • Grundareal
      1.159 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      237 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      178 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      178 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      178 m²
    • Værelser
      6
    • Toiletter
      2
    • Bad
      2
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1999. Boligen er på 178 m² og rummer bla. 6 værelser, 2 toiletter, 2 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 1.159 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på varmepumpe, samt elektricitet som opvarmningsmiddel.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af tegl.
  • Bygning 1 - Solbakken 35

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1999
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      237 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      178 m²
    • Bebygget areal
      237 m²