OverblikSøgehistorikMenuFølger
1.550.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
519.900 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+188,89 %
650.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. jan. 2007
4.779 DKK
Kvadratmeterpris
975.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
17. mar. 2010
Senest påtegnet

Adkomsthaver (1) Adkomsthaverhistorik

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 100%
    650.000 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Fredensgade 22, 8800 Viborg
    • Fredensgade 22
      8800 Viborg
      Viborg Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      5588145
    • Ejerlav
      Viborg Markjorder (2005752)
    • Matrikelnummer
      188ab
    • Grundareal
      533 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Beboelsesareal
      136 m² (2 enheder)
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Størrelsen på grunden er 533 m² ifølge BBR.
  • Bygning 1 - Fredensgade 22

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Etagebolig-bygning, flerfamiliehus eller to-familiehus
    • Byggeår
      1920
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      79 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      136 m²
    • Bebygget areal
      79 m²
    • Matrikelnummer
      188ab
    • Revisionsdato
      08.05.2017 kl.00:00

    Kælderetage

    • Bygningens etagebetegnelse
      kl
    • Samlet areal af etage
      79 m²
    • Kælderareal
      79 m²

• Bygningens etagebetegnelse
      01
    • Samlet areal af etage
      57 m²
    • Areal af udnyttet del af tagetage
      57 m²
    • Etagetype
      Tagetage
  • Bygning 2 - Fredensgade 22

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Udhus
    • Byggeår
      1920
    • Bebygget areal
      8 m²
    • Ydervæggens materiale
      Træ
    • Tagdækningsmateriale
      Fibercement herunder asbest
    • Fredningsstatus
      Ingen fredningsstatus