OverblikSøgehistorikMenuFølger
1.790.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
459.000 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
40.100 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. apr. 1988
222 DKK
Kvadratmeterpris
855.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
22. okt. 2025

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    40.100 DKK
    Familieoverdragelse

Ejerandel: 50%
    20.050 DKK
    Familieoverdragelse
  • Stamdata

    Sundvej 20, 8832 Skals
    • Sundvej 20
      8832 Skals
      Viborg Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      3464524
    • Ejerlav
      Sundstrup By, Ulbjerg (761556)
    • Matrikelnummer
      3z
    • Grundareal
      1.075 m² (Heraf vej: 206 m²)
    • Samlet bygningsareal
      181 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      181 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      181 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      181 m²
    • Værelser
      7
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1988. Boligen er på 181 m² og rummer bla. 7 værelser, 1 toilet, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 1.075 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på elvarme, samt elektricitet som opvarmningsmiddel.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af betontagsten.
  • Bygning 1 - Sundvej 20

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1988
    • Ombygningsår
      1997
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      181 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      181 m²
    • Bebygget areal