OverblikSøgehistorikMenuFølger
1.600.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
389.900 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+267,41 %
2.480.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. feb. 2007
13.778 DKK
Kvadratmeterpris
237.300 EUR
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
19. dec. 2011

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    1.207.500 DKK

Ejerandel: 50%
    2.415.000 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Trekronervej 40, 9620 Aalestrup
    • Trekronervej 40
      9620 Aalestrup
      Viborg Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      3458520
    • Ejerlav
      Hvam By, Hvam (760551)
    • Matrikelnummer
      10l
    • Grundareal
      92.210 m² (Heraf vej: 780 m²)
    • Samlet bygningsareal
      127 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      180 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Andet og Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Anden enhed til landbrug mv., Maskinhus, garage mv. og Stuehus til landbrugsejendom
    • Enhedens samlede areal
      484 m² (3 Enheder)
    • Enhedens boligareal
      180 m²
    • Enhedens erhvervsareal
      304 m²
    • Værelser
      5
    • Toiletter
      2
    • Bad
      1
    • Køkkenforhold
      Ingen fast kogeinstallation og Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et stuehus til landbrugsejendom som er opført tilbage i 1927. Boligen er på 180 m² og rummer bla. 5 værelser, 1 toilet, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 92.210 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på centralvarme med én fyringsenhed, samt fast brændsel som opvarmningsmiddel.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af fibercement herunder asbest.
  • Bygning 1 - Trekronervej 40

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse