OverblikSøgehistorikMenuFølger
1.700.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
282.300 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+1.056,58 %
1.625.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. okt. 2005
5.047 DKK
Kvadratmeterpris
1.538.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
29. jun. 2011

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    812.500 DKK

Ejerandel: 50%
    1.625.000 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Gravenstenvej 10, 9300 Sæby
    • Gravenstenvej 10
      9300 Sæby
      Frederikshavn Kommune
      Nordjylland
    • BFE-nummer
      8671943
    • Ejerlav
      Toftlund, Volstrup (551357)
    • Matrikelnummer
      25y, 25hs, 23 og 25ht
    • Grundareal
      49.321 m² (Heraf vej: 2.136 m²)
    • Samlet bygningsareal
      173 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      322 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Stuehus til landbrugsejendom
    • Enhedens samlede areal
      322 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      322 m²
    • Værelser
      7
    • Toiletter
      2
    • Bad
      2
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et stuehus til landbrugsejendom som er opført tilbage i 1986. Boligen er på 322 m² og rummer bla. 7 værelser, 2 toiletter, 2 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 49.321 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på centralvarme med én fyringsenhed, samt fast brændsel som opvarmningsmiddel.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af tegl.
  • Bygning 1 - Gravenstenvej 10

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Stuehus til landbrugsejendom
    • Byggeår
      1986
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      173 m²
    • Samlet boligareal (BBR)