Danmarksgade 34A
Boligen har 1 ejer
5.250.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
435.600 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
-47,72 %
2.744.457 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. okt. 2020
3.616 DKK
Kvadratmeterpris
31. jan. 2022
Senest påtegnet
Adkomsthaver (1) Adkomsthaverhistorik
-
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement 399 kr. /måned, se priser for mere information.
Køb PremiumAdkomsthaver 1
Ejerandel: 100%2.744.457 DKKAlmindelig fri handel
Ejendomme
-
Stamdata
-
Danmarksgade 34A9900 Frederikshavn
Frederikshavn Kommune
Nordjylland -
BFE-nummer5510804
-
EjerlavFrederikshavn Bygrunde (2004651)
-
Matrikelnummer44a
-
Grundareal605 m² (Heraf vej: 0 m²)
-
Samlet bygningsareal770 m² (Bygning 1)
-
Beboelsesareal759 m² (8 enheder)
-
Ejendommens ejerforholdAktie-, anpart- eller andet selskab (undtagen interessentskab)
-
Enhedens boligtypeAndet
-
EnhedsanvendelseEnhed til detailhandel
-
Enhedens samlede areal74 m² (1 Enhed)
-
Enhedens erhvervsareal74 m²
-
Værelser3
-
Toiletter1
-
Bad1
-
KøkkenforholdEget køkken med afløb
-
-
Bygning 1 - Danmarksgade 34A
-
LivscyklusDelvis Afsluttet
-
Bygningens anvendelseEtagebolig-bygning, flerfamiliehus eller to-familiehus
-
Byggeår2025
-
Ombygningsår2005
-
Samlet boligareal (BBR)184 m²
-
FredningsstatusIngen fredningsstatus
-
-
Bygning 1 - Danmarksgade 34A
-
LivscyklusOpført
-
-
Byggeår1908
-
Ombygningsår1995
-
Etager3
-
Samlet bygningsareal770 m²
-
Samlet boligareal (BBR)575 m²
-
Erhversareal169 m²
-
Bebygget areal250 m²
-
Ydervæggens materialeMursten
-
TagdækningsmaterialeFibercement herunder asbest