OverblikSøgehistorikMenuFølger
490.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
42.900 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+143,74 %
290.055 DKK
Overtagelse af ejendom d. 7. apr. 2002
2.637 DKK
Kvadratmeterpris
231.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
23. apr. 2014

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    290.054 DKK

Ejerandel: 50%
    145.027 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Aggervej 19, 7770 Vestervig
    • Aggervej 19
      7770 Vestervig
      Thisted Kommune
      Nordjylland
    • BFE-nummer
      3432375
    • Ejerlav
      Tåbel By, Vestervig (721258)
    • Matrikelnummer
      15i
    • Grundareal
      733 m² (Heraf vej: 16 m²)
    • Samlet bygningsareal
      110 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      110 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Sommer- eller fritidsbolig
    • Enhedsanvendelse
      Sommerhus.
    • Enhedens samlede areal
      110 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      110 m²
    • Værelser
      5
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et sommerhus. som er opført tilbage i 1877. Boligen er på 110 m² og rummer bla. 5 værelser, 1 toilet, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 733 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på ovn til fast og flydende brændsel, samt fast brændsel som opvarmningsmiddel.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af fibercement herunder asbest.
  • Bygning 1 - Aggervej 19

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Sommerhus
    • Byggeår
      1877
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      110 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      110 m²
    • Bebygget areal
      110 m²
    • Ydervæggens materiale