Algade 25
Boligen har 1 ejer
1.000.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
204.100 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
-20,00 %
800.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. jan. 2023
8.889 DKK
Kvadratmeterpris
23. feb. 2023
Senest påtegnet
Adkomsthaver (1) Adkomsthaverhistorik
-
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement 399 kr. /måned, se priser for mere information.
Køb PremiumAdkomsthaver 1
Ejerandel: 100%800.000 DKKAlmindelig fri handel
Ejendomme
-
Stamdata
-
Algade 254281 Gørlev
Kalundborg Kommune
Sjælland -
BFE-nummer2474901
-
EjerlavGørlev By, Gørlev (190653)
-
Matrikelnummer5x
-
Grundareal437 m² (Heraf vej: 0 m²)
-
Samlet bygningsareal118 m² (Bygning 1)
-
Beboelsesareal90 m² (1 enhed)
-
Ejendommens ejerforholdAktie-, anpart- eller andet selskab (undtagen interessentskab)
-
Enhedens boligtypeAndet
-
EnhedsanvendelseEnhed til detailhandel
-
Enhedens samlede areal118 m² (1 Enhed)
-
Enhedens erhvervsareal118 m²
-
Værelser2
-
Toiletter1
-
Bad1
-
KøkkenforholdEget køkken med afløb
-
-
Bygning 1 - Algade 25
-
LivscyklusOpført
-
Bygningens anvendelseBygning til detailhandel
-
Byggeår1900
-
Etager1
-
Samlet bygningsareal118 m²
-
Samlet boligareal (BBR)90 m²
-
Erhversareal118 m²
-
Bebygget areal118 m²
-
Ydervæggens materialeMursten
-
TagdækningsmaterialeFibercement herunder asbest
-
VarmeinstallationCentralvarme med én fyringsenhed
-
OpvarmningsmiddelNaturgas
-
FredningsstatusIngen fredningsstatus
-
Matrikelnummer5x
-
Revisionsdato05.01.2018 kl.00:00
Enheden
-
Enhedens boligtypeAndet
-
EnhedsanvendelseEnhed til detailhandel
-
Enhedens samlede areal118 m²
-
Enhedens erhvervsareal118 m²