OverblikSøgehistorikMenuFølger
870.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
292.000 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+9,80 %
1.400.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. apr. 2024
11.200 DKK
Kvadratmeterpris
1.248.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
4. nov. 2025
Senest påtegnet

Adkomsthaver (1) Adkomsthaverhistorik

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 100%
    1.400.000 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Skolegade 21, 4281 Gørlev
    • Skolegade 21
      4281 Gørlev
      Kalundborg Kommune
      Sjælland
    • BFE-nummer
      2476909
    • Ejerlav
      Kirke Helsinge By, Kirke Helsinge (190952)
    • Matrikelnummer
      4af
    • Grundareal
      1.122 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      125 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      125 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      125 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      125 m²
    • Værelser
      4
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1969. Boligen er på 125 m² og rummer bla. 4 værelser, 1 toilet, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 1.122 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på varmepumpe, samt elektricitet som opvarmningsmiddel.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af fibercement uden asbest.
  • Bygning 1 - Skolegade 21

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1969
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      125 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      125 m²
    • Bebygget areal
      125 m²
    • Supplerende varme
      (UDFASES) Bygningen har ingen supplerende varme
    • Fredningsstatus