OverblikSøgehistorikMenuFølger
2.050.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
239.600 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+72,27 %
1.895.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. jul. 2006
7.831 DKK
Kvadratmeterpris
2.174.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
2. jun. 2022

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    1.895.000 DKK

Ejerandel: 50%
    947.500 DKK
    Almindelig fri handel

Ejendomme

  • Stamdata

    Fangelvej 19A, 5672 Broby
    • Fangelvej 19A
      5672 Broby
      Faaborg-Midtfyn Kommune
      Syddanmark
    • BFE-nummer
      3062981
    • Ejerlav
      Vejle By, Vejle (442452)
    • Matrikelnummer
      5a
    • Grundareal
      11.357 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      104 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      242 m² (1 enhed)
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken og Andet
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus, Værksted, Enhed til parkering af flere end to køretøjer i tilknytning til boliger og Enhed til lager
    • Enhedens samlede areal
      801 m² (4 Enheder)
    • Enhedens boligareal
      164 m²
    • Enhedens erhvervsareal
      637 m²
    • Værelser
      9
    • Toiletter
      3
    • Bad
      2
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb og Ingen fast kogeinstallation
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1952. Boligen er på 242 m² og rummer bla. 6 værelser, 2 toiletter, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 11.357 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på varmepumpe, samt elektricitet som opvarmningsmiddel.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af betontagsten.
  • Bygning 1 - Fangelvej 19A

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse