OverblikSøgehistorikMenuFølger
1.350.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
266.600 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+224,71 %
1.757.500 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. okt. 2005
11.194 DKK
Kvadratmeterpris
1.407.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
18. jun. 2021

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    878.500 DKK

Ejerandel: 50%
    1.757.000 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Solvang 25, 6100 Haderslev
    • Solvang 25
      6100 Haderslev
      Haderslev Kommune
      Syddanmark
    • BFE-nummer
      5764434
    • Ejerlav
      Haderslev (2007851)
    • Matrikelnummer
      4268
    • Grundareal
      808 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      197 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      157 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      (UDFASES) Række-, kæde- eller dobbelthus (lodret adskillelse mellem enhederne).
    • Enhedens samlede areal
      157 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      157 m²
    • Værelser
      4
    • Toiletter
      2
    • Bad
      1
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et (udfases) række-, kæde- eller dobbelthus (lodret adskillelse mellem enhederne). som er opført tilbage i 1977. Boligen er på 157 m² og rummer bla. 4 værelser, 2 toiletter, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 808 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på fjernvarme/blokvarme.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af tagpap med lille hældning.
  • Bygning 1 - Solvang 25

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      (UDFASES) Række-, kæde-, eller dobbelthus (lodret adskillelse mellem enhederne).
    • Byggeår
      1977