Flintager 8
Boligen har 2 ejere
2.600.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
360.900 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+5,77 %
2.750.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. jan. 2022
15.714 DKK
Kvadratmeterpris
16. dec. 2021
Senest påtegnet
Adkomsthavere (2) Adkomsthaverhistorik
-
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement 399 kr. /måned, se priser for mere information.
Køb PremiumAdkomsthaver 1
Ejerandel: 50%2.750.000 DKKAlmindelig fri handel -
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement
Køb PremiumAdkomsthaver 2
Ejerandel: 50%2.750.000 DKKAlmindelig fri handel
-
Stamdata
-
Flintager 85330 Munkebo
Kerteminde Kommune
Syddanmark -
BFE-nummer9887446
-
EjerlavMunkebo By, Munkebo (340852)
-
Matrikelnummer8az
-
Grundareal1.201 m² (Heraf vej: 0 m²)
-
Samlet bygningsareal219 m² (Bygning 1)
-
Beboelsesareal175 m²
-
Ejendommens ejerforholdPrivatpersoner eller interessentskab
-
Enhedens boligtypeEgentlig beboelseslejlighed med eget køkken
-
EnhedsanvendelseFritliggende enfamiliehus
-
Enhedens samlede areal175 m² (1 Enhed)
-
Enhedens boligareal175 m²
-
Værelser5
-
Toiletter2
-
Bad2
-
KøkkenforholdEget køkken med afløb
-
-
Bygning 1 - Flintager 8
-
LivscyklusOpført
-
Bygningens anvendelseFritliggende enfamiliehus
-
Byggeår2008
-
Etager1
-
Samlet bygningsareal219 m²
-
Samlet boligareal (BBR)175 m²
-
Bebygget areal219 m²
-
Areal - indbygget carport33 m²
-
Supplerende varmeOvne til fast eller flydende brændsel