Borgervænget 8, 1.
Boligen har 2 ejere
1.150.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
113.300 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+136,96 %
2.725.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. aug. 2024
20.336 DKK
Kvadratmeterpris
29. jul. 2024
Senest påtegnet
Adkomsthavere (2) Adkomsthaverhistorik
-
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement 399 kr. /måned, se priser for mere information.
Køb PremiumAdkomsthaver 1
Ejerandel: 50%2.725.000 DKKAlmindelig fri handel -
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement
Køb PremiumAdkomsthaver 2
Ejerandel: 50%2.725.000 DKKAlmindelig fri handel
-
Stamdata
-
Borgervænget 8, 1.5000 Odense C
Odense Kommune
Syddanmark -
BFE-nummer288907
-
EjerlavÅløkkegård Hgd., Odense Jorder (2003867)
-
Samlet bygningsareal160 m² (Bygning 1)
-
Tinglystareal134 m²
-
Ejendommens ejerforholdPrivatpersoner eller interessentskab
-
Enhedens boligtypeEgentlig beboelseslejlighed med eget køkken
-
EnhedsanvendelseBolig i etageejendom, flerfamiliehus eller to-familiehus
-
Enhedens samlede areal130 m² (1 Enhed)
-
Enhedens boligareal130 m²
-
Andel i fælles adgangsareal6 m²
-
Værelser4
-
Toiletter2
-
Bad1
-
KøkkenforholdEget køkken med afløb
-
-
Bygning 1 - Borgervænget 8
-
LivscyklusOpført
-
Bygningens anvendelseEtagebolig-bygning, flerfamiliehus eller to-familiehus
-
Byggeår1917
-
Etager2
-
Samlet bygningsareal160 m²
-
Samlet boligareal (BBR)213 m²
-
Bebygget areal80 m²
-
Ydervæggens materialeMursten
-
TagdækningsmaterialeTegl
-
VarmeinstallationFjernvarme/blokvarme
-
Supplerende varmeOvne til fast eller flydende brændsel