OverblikSøgehistorikMenuFølger
2.701.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
1.502.000 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
-78,79 %
70.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. feb. 2003
511 DKK
Kvadratmeterpris
1.000.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
17. jul. 2025

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    861.024 DKK

Ejerandel: 50%
    430.512 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Tirsvej 10, 5200 Odense V
    • Tirsvej 10
      5200 Odense V
      Odense Kommune
      Syddanmark
    • BFE-nummer
      5458570
    • Ejerlav
      Vestermarken, Odense Jorder (2003853)
    • Matrikelnummer
      1lx
    • Grundareal
      957 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      111 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      137 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      137 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      137 m²
    • Værelser
      3
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1924. Boligen er på 137 m² og rummer bla. 3 værelser, 1 toilet, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 957 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på fjernvarme/blokvarme.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af fibercement herunder asbest.
  • Bygning 1 - Tirsvej 10

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1924
    • Ombygningsår
      2009
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      111 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      137 m²
    • Bebygget areal