OverblikSøgehistorikMenuFølger
1.800.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
594.500 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+764,39 %
1.400.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. maj 2006
7.254 DKK
Kvadratmeterpris
1.301.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
12. feb. 2015

Ejerandel: 50%
    1.400.000 DKK

Ejerandel: 50%
    700.000 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Billeshavevej 99, 5210 Odense NV
    • Billeshavevej 99
      5210 Odense NV
      Odense Kommune
      Syddanmark
    • BFE-nummer
      2631451
    • Ejerlav
      Trøstrup By, Trøstrup-Korup (331354)
    • Matrikelnummer
      17æ
    • Grundareal
      1.076 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      193 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      193 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      193 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      193 m²
    • Værelser
      6
    • Toiletter
      2
    • Bad
      1
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1969. Boligen er på 193 m² og rummer bla. 6 værelser, 2 toiletter, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 1.076 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på fjernvarme/blokvarme.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af tegl.
  • Bygning 1 - Billeshavevej 99

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1969
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      193 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      193 m²
    • Bebygget areal
      193 m²
    • Matrikelnummer
      17æ
    • Revisionsdato
      04.01.2017 kl.00:00