Labirksgyden 89
Boligen har 1 ejer
2.900.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
155.600 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+99,64 %
2.795.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. jun. 2020
10.547 DKK
Kvadratmeterpris
26. mar. 2010
Senest påtegnet
Adkomsthaver (1) Adkomsthaverhistorik
-
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement 399 kr. /måned, se priser for mere information.
Køb PremiumAdkomsthaver 1
Ejerandel: 100%2.795.000 DKKAnden overdragelse
-
Stamdata
-
Labirksgyden 895220 Odense SØ
Odense Kommune
Syddanmark -
BFE-nummer7467429
-
EjerlavBirkum By, Fraugde (350451)
-
Matrikelnummer8b
-
Grundareal3.387 m² (Heraf vej: 0 m²)
-
Samlet bygningsareal126 m² (Bygning 1)
-
Beboelsesareal265 m²
-
Ejendommens ejerforholdPrivatpersoner eller interessentskab
-
Enhedens boligtypeEgentlig beboelseslejlighed med eget køkken
-
EnhedsanvendelseAnden enhed til helårsbeboelse og Fritliggende enfamiliehus
-
Enhedens samlede areal265 m² (2 Enheder)
-
Enhedens boligareal265 m²
-
Værelser8
-
Toiletter4
-
Bad4
-
KøkkenforholdEget køkken med afløb
-
-
Bygning 1 - Labirksgyden 89
-
LivscyklusOpført
-
Bygningens anvendelseFritliggende enfamiliehus
-
Byggeår1955
-
Ombygningsår2010
-
Etager1
-
Samlet bygningsareal126 m²
-
Samlet boligareal (BBR)195 m²
-
Bebygget areal126 m²
-
Ydervæggens materialeMursten
-
TagdækningsmaterialeTegl
-
VarmeinstallationCentralvarme med én fyringsenhed
-
OpvarmningsmiddelFast brændsel
-
Supplerende varmeSolpaneler
-
FredningsstatusIngen fredningsstatus
-
Matrikelnummer8b
-
Revisionsdato04.01.2017 kl.00:00
Enheden
-
-
EnhedsanvendelseFritliggende enfamiliehus
-
Enhedens samlede areal195 m²