OverblikSøgehistorikMenuFølger
2.292.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
1.238.000 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+318,10 %
2.195.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. maj 2007
22.172 DKK
Kvadratmeterpris
1.618.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
26. maj 2025

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    2.195.000 DKK

Ejerandel: 50%
    1.097.500 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Munkebjergvej 103, 5230 Odense M
    • Munkebjergvej 103
      5230 Odense M
      Odense Kommune
      Syddanmark
    • BFE-nummer
      5466330
    • Ejerlav
      Kragsbjerg, Odense Jorder (2003862)
    • Matrikelnummer
      1do
    • Grundareal
      391 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      102 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      99 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      99 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      99 m²
    • Værelser
      4
    • Toiletter
      2
    • Bad
      1
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1938. Boligen er på 99 m² og rummer bla. 4 værelser, 2 toiletter, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 391 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på fjernvarme/blokvarme.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af metal.
  • Bygning 1 - Munkebjergvej 103

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1938
    • Ombygningsår
      1992
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      102 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      99 m²
    • Bebygget areal
      102 m²