OverblikSøgehistorikMenuFølger
3.000.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
281.300 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+15,00 %
3.450.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. okt. 2011
12.021 DKK
Kvadratmeterpris
2.932.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
25. apr. 2015
Senest påtegnet

Adkomsthaver (1) Adkomsthaverhistorik

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 100%
    3.450.000 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Dalumvej 76, 5250 Odense SV
    • Dalumvej 76
      5250 Odense SV
      Odense Kommune
      Syddanmark
    • BFE-nummer
      2609531
    • Ejerlav
      Kristiansdal Hgd., Dalum (330451)
    • Matrikelnummer
      1hy
    • Grundareal
      577 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Beboelsesareal
      287 m² (5 enheder)
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Størrelsen på grunden er 577 m² ifølge BBR.
  • Bygning 1 - Dalumvej 76

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Etagebolig-bygning, flerfamiliehus eller to-familiehus
    • Byggeår
      1925
    • Ombygningsår
      1987
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      76 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      149 m²
    • Bebygget areal
      76 m²
    • Ydervæggens materiale
      Mursten
    • Tagdækningsmateriale
      Betontagsten
    • Varmeinstallation
      Fjernvarme/blokvarme
    • Supplerende varme
      (UDFASES) Bygningen har ingen supplerende varme
    • Fredningsstatus