Nedervej 2
Boligen har 2 ejere
1.200.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
143.900 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
500.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 15. okt. 1998
1.645 DKK
Kvadratmeterpris
Adkomsthavere (2) Adkomsthaverhistorik
-
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement 399 kr. /måned, se priser for mere information.
Køb PremiumAdkomsthaver 1
Ejerandel: 50%550.000 DKKAlmindelig fri handel -
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement 399 kr. /måned, se priser for mere information.
Køb PremiumAdkomsthaver 2
Ejerandel: 50%275.000 DKKAlmindelig fri handel
-
Stamdata
-
Nedervej 26470 Sydals
Sønderborg Kommune
Syddanmark -
BFE-nummer8328230
-
EjerlavSkovby, Lysabild (1550554)
-
Matrikelnummer1067
-
Grundareal6.464 m² (Heraf vej: 0 m²)
-
Samlet bygningsareal177 m² (Bygning 9)
-
Beboelsesareal304 m²
-
Ejendommens ejerforholdPrivatpersoner eller interessentskab
-
Enhedens boligtypeAndet og Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
-
EnhedsanvendelseVærksted, Anden enhed til landbrug mv., Stuehus til landbrugsejendom og Maskinhus, garage mv.
-
Enhedens samlede areal933 m² (5 Enheder)
-
Enhedens boligareal304 m²
-
Enhedens erhvervsareal629 m²
-
Værelser8
-
Toiletter3
-
Bad3
-
KøkkenforholdEget køkken med afløb
-
-
Bygning 9 - Nedervej 2
-
LivscyklusOpført
-
Bygningens anvendelseAnden bygning til landbrug mv.
-
Byggeår1862
-
Ombygningsår1978
-
Etager1
-
Samlet bygningsareal177 m²
-
Erhversareal177 m²
-
Bebygget areal177 m²
-
Ydervæggens materialeMursten
-
TagdækningsmaterialeFibercement herunder asbest
-
VarmeinstallationVarmepumpe
-
OpvarmningsmiddelElektricitet
-
FredningsstatusIngen fredningsstatus
-
Matrikelnummer1067
-
Revisionsdato06.12.2016 kl.00:00
Enheden
-
Enhedens boligtypeAndet
-
EnhedsanvendelseAnden enhed til landbrug mv.
-
Enhedens samlede areal177 m²
-
Enhedens erhvervsareal177 m²
Stueetage
-
Bygningens etagebetegnelsest
-
EtagetypeRegulær etage
Tagetage
-
Bygningens etagebetegnelse1
-
Samlet areal af etage69 m²
-
EtagetypeTagetage
-
-
Bygning 10 - Nedervej 2
-
LivscyklusOpført
-
Bygningens anvendelseMaskinhus, garage mv.
-
Byggeår1862
-
Ombygningsår1976
-
Etager1
-
Samlet bygningsareal180 m²
-
Erhversareal301 m²
-
Bebygget areal180 m²
-
Ydervæggens materialeMursten
-
TagdækningsmaterialeMetal
-
VarmeinstallationIngen varmeinstallation
-
FredningsstatusIngen fredningsstatus
-
Matrikelnummer1067
-
Revisionsdato06.12.2016 kl.00:00
Enheden
-
Enhedens boligtypeAndet
-
EnhedsanvendelseMaskinhus, garage mv.
-
Enhedens samlede areal301 m²
-
Enhedens erhvervsareal301 m²
Stueetage
-
Bygningens etagebetegnelsest
-
EtagetypeRegulær etage
Tagetage
-
Bygningens etagebetegnelse01
-
Samlet areal af etage121 m²
-
Areal af udnyttet del af tagetage121 m²
-
EtagetypeTagetage
-
-
Bygning 11 - Nedervej 2
-
LivscyklusOpført
-
Bygningens anvendelseAnden bygning til landbrug mv.
-
Byggeår1862
-
Ombygningsår1912
-
Etager1
-
Samlet bygningsareal41 m²
-
Erhversareal41 m²
-
Bebygget areal41 m²
-
Ydervæggens materialeMursten
-
TagdækningsmaterialeMetal
-
VarmeinstallationIngen varmeinstallation
-
FredningsstatusIngen fredningsstatus
-
Matrikelnummer1067
-
Revisionsdato22.11.2016 kl.00:00
Enheden
-
Enhedens boligtypeAndet
-
EnhedsanvendelseAnden enhed til landbrug mv.
-
Enhedens samlede areal41 m²
-
Enhedens erhvervsareal41 m²
Stueetage
-
Bygningens etagebetegnelsest
-
EtagetypeRegulær etage
-
-
Bygning 12 - Nedervej 2
-
LivscyklusOpført
-
Bygningens anvendelseFritliggende enfamiliehus
-
Byggeår1862
-
Ombygningsår1998
-
Etager1
-
Samlet bygningsareal176 m²
-
Samlet boligareal (BBR)304 m²
-
Bebygget areal176 m²
-
Ydervæggens materialeMursten
-
TagdækningsmaterialeTegl
-
VarmeinstallationElvarme
-
OpvarmningsmiddelElektricitet
-
Supplerende varme(UDFASES) Bygningen har ingen supplerende varme
-
FredningsstatusIngen fredningsstatus
-
Matrikelnummer1067
-
Revisionsdato06.12.2016 kl.00:00
Enheden
-
Enhedens boligtypeEgentlig beboelseslejlighed med eget køkken
-
EnhedsanvendelseStuehus til landbrugsejendom
-
Enhedens samlede areal304 m²
-
Enhedens boligareal304 m²
-
Værelser8
-
Toiletter3
-
Bad3
-
KøkkenforholdEget køkken med afløb
Stueetage
-
Bygningens etagebetegnelsest
-
EtagetypeRegulær etage
Tagetage
-
Bygningens etagebetegnelse01
-
Samlet areal af etage128 m²
-
Areal af udnyttet del af tagetage128 m²
-
EtagetypeTagetage
-
-
Bygning 13 - Nedervej 2
-
LivscyklusOpført
-
Bygningens anvendelseVærksted
-
Byggeår1862
-
Ombygningsår2001
-
Etager1
-
Samlet bygningsareal110 m²
-
Erhversareal110 m²
-
Bebygget areal110 m²
-
Ydervæggens materialeMursten
-
TagdækningsmaterialeMetal
-
VarmeinstallationCentralvarme med én fyringsenhed
-
OpvarmningsmiddelAndet
-
Supplerende varmeAndet
-
FredningsstatusIngen fredningsstatus
-
Matrikelnummer1067
-
Revisionsdato12.11.2025 kl.00:00
Enheden
-
Enhedens boligtypeAndet
-
EnhedsanvendelseVærksted
-
Enhedens samlede areal110 m²
-
Enhedens erhvervsareal110 m²
Stueetage
-
Bygningens etagebetegnelsest
-
Samlet areal af etage110 m²
-
EtagetypeRegulær etage
-
-
Bygning 14 - Nedervej 2
-
LivscyklusOpført
-
Bygningens anvendelseUdhus
-
Byggeår2019
-
Bebygget areal14 m²
-
Ydervæggens materialeTræ
-
TagdækningsmaterialeTagpap med stor hældning
-
FredningsstatusIngen fredningsstatus
-
Matrikelnummer1067
-
Revisionsdato12.11.2025 kl.00:00
-
Selskaber på adressen (3)
-
Se selskaber på adressen med et Premium abonnement
Se nuværende og tidligere selskaber på adressen med et Premium abonnement 399 kr. /måned, se priser for mere information.
Køb Premium -
Se selskaber på adressen med et Premium abonnement
Se nuværende og tidligere selskaber på adressen med et Premium abonnement 399 kr. /måned, se priser for mere information.
Køb Premium -
Se selskaber på adressen med et Premium abonnement
Se nuværende og tidligere selskaber på adressen med et Premium abonnement 399 kr. /måned, se priser for mere information.
Køb Premium
ResuméEt resumé for ejendommenTinglysningSe den gældende tingbogsattestHistorikAdkomsthaver, salg og bygningshistorikTidslinjeSe den fulde registreringshistorikFind tvillingFind lignende ejendomme
Informationerne vist på denne side indeholder data, som benyttes i henhold til vilkår for brug af danske offentlige data. Læs mere her:
Hvorfor vises mine oplysninger?