OverblikSøgehistorikMenuFølger
600.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
130.900 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
454.056 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. mar. 2001
5.219 DKK
Kvadratmeterpris
787.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
29. mar. 2012

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    227.028 DKK

Ejerandel: 50%
    454.056 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Krosvinget 4, 6818 Årre
    • Krosvinget 4
      6818 Årre
      Varde Kommune
      Syddanmark
    • BFE-nummer
      5113098
    • Ejerlav
      Fåborg By, Fåborg (1350455)
    • Matrikelnummer
      2bu
    • Grundareal
      720 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      96 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      87 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      87 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      87 m²
    • Værelser
      3
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1944. Boligen er på 87 m² og rummer bla. 3 værelser, 1 toilet, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 720 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på varmepumpe, samt elektricitet som opvarmningsmiddel.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af tagpap med stor hældning.
  • Bygning 1 - Krosvinget 4

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1944
    • Ombygningsår
      2000
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      96 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      87 m²
    • Bebygget areal