OverblikSøgehistorikMenuFølger
1.700.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2022
855.000 DKK
Offentlig grundværdi fra 2022
+32,58 %
2.187.500 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. mar. 2022
24.579 DKK
Kvadratmeterpris
323.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
25. mar. 2022

Ejerandel: 50%
    2.187.500 DKK

Ejerandel: 50%
    2.187.500 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Lyngvej 8, 6840 Oksbøl
    • Lyngvej 8
      6840 Oksbøl
      Varde Kommune
      Syddanmark
    • BFE-nummer
      5086124
    • Ejerlav
      Grærup By, Ål (1340155)
    • Matrikelnummer
      1eg
    • Grundareal
      1.928 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      76 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      89 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Sommer- eller fritidsbolig
    • Enhedsanvendelse
      Anneks i tilknytning til fritids- og sommerhus og Sommerhus.
    • Enhedens samlede areal
      89 m² (2 Enheder)
    • Enhedens boligareal
      89 m²
    • Værelser
      5
    • Toiletter
      2
    • Bad
      1
    • Køkkenforhold
      Adgang til fælles køkken og Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et sommerhus. som er opført tilbage i 1972. Boligen er på 89 m² og rummer bla. 4 værelser, 1 toilet, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 1.928 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på elvarme, samt elektricitet som opvarmningsmiddel.

      Ydervæggens materiale er træ og tagdækningsmaterialet er af stråtag.
  • Bygning 1 - Lyngvej 8

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Sommerhus
    • Byggeår
      1972
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      76 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      76 m²
    • Bebygget areal
      76 m²
    • Matrikelnummer
      1eg
    • Revisionsdato
      14.06.2018 kl.00:00