OverblikSøgehistorikMenuFølger
2.050.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
1.333.300 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+50,24 %
1.247.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. apr. 2003
8.258 DKK
Kvadratmeterpris
1.950.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
14. maj 2020

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    623.500 DKK

Ejerandel: 50%
    1.247.000 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Strandvejen 403C, 6854 Henne
    • Strandvejen 403C
      6854 Henne
      Varde Kommune
      Syddanmark
    • BFE-nummer
      5090949
    • Ejerlav
      Henne By, Henne (1340354)
    • Matrikelnummer
      1agc
    • Grundareal
      1.679 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      171 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      151 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Sommer- eller fritidsbolig
    • Enhedsanvendelse
      Sommerhus.
    • Enhedens samlede areal
      151 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      151 m²
    • Værelser
      6
    • Toiletter
      2
    • Bad
      2
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et sommerhus. som er opført tilbage i 1976. Boligen er på 151 m² og rummer bla. 6 værelser, 2 toiletter, 2 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 1.679 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på elvarme, samt elektricitet som opvarmningsmiddel.

      Ydervæggens materiale er træ og tagdækningsmaterialet er af tagpap med stor hældning.
  • Bygning 1 - Strandvejen 403C

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Sommerhus
    • Byggeår
      1976
    • Ombygningsår
      2006
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      171 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      151 m²
    • Bebygget areal
      171 m²
    • Ydervæggens materiale