Agerkrogvej 7
Boligen har 2 ejere
1.100.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
171.700 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+35,00 %
1.485.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. jun. 2021
8.296 DKK
Kvadratmeterpris
28. maj 2021
Senest påtegnet
Adkomsthavere (2) Adkomsthaverhistorik
-
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement 399 kr. /måned, se priser for mere information.
Køb PremiumAdkomsthaver 1
Ejerandel: 50%1.485.000 DKKAlmindelig fri handel -
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement
Køb PremiumAdkomsthaver 2
Ejerandel: 50%1.485.000 DKKAlmindelig fri handel
-
Stamdata
-
Agerkrogvej 76862 Tistrup
Varde Kommune
Syddanmark -
BFE-nummer9121111
-
EjerlavAgerkrog By, Tistrup (1330551)
-
Matrikelnummer1ch
-
Grundareal10.647 m² (Heraf vej: 0 m²)
-
Samlet bygningsareal150 m² (Bygning 1)
-
Beboelsesareal179 m²
-
Ejendommens ejerforholdPrivatpersoner eller interessentskab
-
Enhedens boligtypeAndet og Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
-
EnhedsanvendelseMaskinhus, garage mv. og Stuehus til landbrugsejendom
-
Enhedens samlede areal264 m² (2 Enheder)
-
Enhedens boligareal179 m²
-
Enhedens erhvervsareal85 m²
-
Værelser6
-
Toiletter2
-
Bad2
-
KøkkenforholdEget køkken med afløb
-
-
Bygning 1 - Agerkrogvej 7
-
LivscyklusOpført
-
Bygningens anvendelseStuehus til landbrugsejendom
-
Byggeår1935
-
Ombygningsår1988
-
Etager1
-
Samlet bygningsareal150 m²
-
Samlet boligareal (BBR)179 m²
-
Bebygget areal150 m²
-
Ydervæggens materialeMursten
-
TagdækningsmaterialeTegl
-
VarmeinstallationCentralvarme med to fyringsenheder