OverblikSøgehistorikMenuFølger
  • Årsregnskab for 2024-25

    Beløb i hele tusinder LD Holding ApS EJENDOMSKREDITSELSKABET BOLIGKREDIT A/S ANDERS DONS
    Regnskabsperiode start 01.05.2024
    Regnskabsperiode slut 30.04.2025
    Bruttofortjeneste - 1.653' -
    Personaleomkostninger - -1.328' -
    Driftsresultat - 325' -
    Andre finansielle indtægter - 5.628' -
    Andre finansielle omkostninger - -2.509' -
    Resultat før skat - 3.443' -
    Skat af årets resultat - -902' -
    Årets resultat I alt - 2.541' -
    Finansielle anlægsaktiver - 57.569' -
    Anlægsaktiver - 57.569' -
    Varebeholdninger - 5.205' -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - 1.958' -
    Tilgodehavender - 10.907' -
    Likvide beholdninger - 1' -
    Omsætningsaktiver - 16.113' -
    Aktiver I alt - 73.681' -
    Virksomhedskapital - 500' -
    Reserve for nettoopskrivninger - 1.759' -
    Overført overskud eller underskud - 29.142' -
    Egenkapital - 31.401' -
    Hensættelse til udskudt skat - 483' -
    Hensatte forpligtelser - 483' -
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - 1.183' -
    Langfristede gældsforpligtelser - 2.085' -
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - 201' -
    Kortfristet gæld til banker - 37.806' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 36' -
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 69' -
    Anden gæld - 1.027' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 39.712' -
    Gældsforpligtelser - 41.797' -
    Passiver I alt - 73.681' -
  • Årsregnskab for 2023-24

    Regnskabsperiode start 01.05.2023
    Regnskabsperiode slut 30.04.2024
    Bruttofortjeneste - 1.033' -
    Personaleomkostninger - -1.304' -
    Driftsresultat - -271' -
    Andre finansielle indtægter - 4.788' -
    Andre finansielle omkostninger - -2.525' -
    Resultat før skat - 1.992' -
    Skat af årets resultat - -573' -
    Årets resultat I alt - 1.418' -
    Finansielle anlægsaktiver - 50.097' -
    Anlægsaktiver - 50.097' -
    Varebeholdninger - 5.205' -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - 1.740' -
    Tilgodehavender - 11.479' -
    Likvide beholdninger - 1' -
    Omsætningsaktiver - 16.684' -
    Aktiver I alt - 66.782' -
    Virksomhedskapital - 500' -
    Reserve for nettoopskrivninger - 1.557' -
    Overført overskud eller underskud - 26.601' -
    Egenkapital - 28.658' -
    Hensættelse til udskudt skat - 435' -
    Hensatte forpligtelser - 435' -
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - 1.384' -
    Langfristede gældsforpligtelser - 1.957' -
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - 194' -
    Kortfristet gæld til banker - 34.113' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 34' -
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 49' -
    Anden gæld - 863' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 35.732' -
    Gældsforpligtelser - 37.689' -
    Passiver I alt - 66.782' -
  • Årsregnskab for 2022-23

    Regnskabsperiode start 01.05.2022
    Regnskabsperiode slut 30.04.2023
    Bruttofortjeneste - 564' -
    Personaleomkostninger - -987' -
    Driftsresultat - -423' -
    Andre finansielle indtægter - 4.410' -
    Andre finansielle omkostninger - -1.974' -
    Resultat før skat - 2.013' -
    Skat af årets resultat - -481' -
    Årets resultat I alt - 1.533' -
    Finansielle anlægsaktiver - 47.028' -
    Anlægsaktiver - 47.028' -
    Varebeholdninger - 7.719' -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - 1.528' -
    Tilgodehavender - 10.332' -
    Likvide beholdninger - 1' -
    Omsætningsaktiver - 18.051' -
    Aktiver I alt - 65.079' -
    Virksomhedskapital - 500' -
    Reserve for nettoopskrivninger - 1.380' -
    Overført overskud eller underskud - 25.183' -
    Egenkapital - 27.063' -
    Hensættelse til udskudt skat - 524' -
    Hensatte forpligtelser - 524' -
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - 1.557' -
    Langfristede gældsforpligtelser - 2.026' -
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - 217' -
    Kortfristet gæld til banker - 33.950' -
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 29' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 35.467' -
    Gældsforpligtelser - 37.493' -
    Passiver I alt - 65.079' -
  • Årsregnskab for 2021-22

    Regnskabsperiode start 01.05.2021
    Regnskabsperiode slut 30.04.2022
    Bruttofortjeneste - 2.813' -
    Personaleomkostninger - -1.222' -
    Driftsresultat - 1.591' -
    Andre finansielle indtægter - 3.787' -
    Andre finansielle omkostninger - -1.312' -
    Resultat før skat - 4.066' -
    Skat af årets resultat - -965' -
    Årets resultat I alt - 3.101' -
    Finansielle anlægsaktiver - 43.110' -
    Anlægsaktiver - 43.110' -
    Varebeholdninger - 7.869' -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - 1.391' -
    Tilgodehavender - 2.284' -
    Værdipapirer og kapitalandele - 8.030' -
    Likvide beholdninger - 1' -
    Omsætningsaktiver - 18.184' -
    Aktiver I alt - 61.293' -
    Virksomhedskapital - 500' -
    Reserve for nettoopskrivninger - 1.352' -
    Overført overskud eller underskud - 23.650' -
    Egenkapital - 25.502' -
    Hensættelse til udskudt skat - 374' -
    Hensatte forpligtelser - 374' -
    Langfristet gæld til banker - 20.822' -
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - 1.773' -
    Langfristede gældsforpligtelser - 22.595' -
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - 218' -
    Kortfristet gæld til banker - 9.403' -
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 1.015' -
    Anden gæld - 446' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 12.822' -
    Gældsforpligtelser - 35.418' -
    Passiver I alt - 61.293' -
  • Årsregnskab for 2020-21

    Regnskabsperiode start 01.05.2020
    Regnskabsperiode slut 30.04.2021
    Bruttofortjeneste - 2.425' -
    Personaleomkostninger - -1.396' -
    Af- og nedskrivninger - 0' -
    Driftsresultat - 1.030' -
    Andre finansielle indtægter - 3.830' -
    Andre finansielle omkostninger - -1.305' -
    Resultat før skat - 3.555' -
    Skat af årets resultat - -788' -
    Årets resultat I alt - 2.767' -
    Andre anlæg og driftsmidler - 0' -
    Materielle anlægsaktiver - 0' -
    Finansielle anlægsaktiver - 35.611' -
    Anlægsaktiver - 35.611' -
    Varebeholdninger - 8.169' -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - 1.225' -
    Periodeafgrænsningsposter - 356' -
    Tilgodehavender - 1.581' -
    Værdipapirer og kapitalandele - 10.246' -
    Likvide beholdninger - 1' -
    Omsætningsaktiver - 19.997' -
    Aktiver I alt - 55.608' -
    Virksomhedskapital - 500' -
    Reserve for nettoopskrivninger - 1.162' -
    Overført overskud eller underskud - 20.550' -
    Egenkapital - 22.211' -
    Hensættelse til udskudt skat - 326' -
    Hensatte forpligtelser - 326' -
    Langfristet gæld til banker - 19.514' -
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - 2.100' -
    Langfristede gældsforpligtelser - 21.614' -
    Kortfristet gæld til banker - 9.786' -
    Anden gæld - 423' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 11.457' -
    Gældsforpligtelser - 33.071' -
    Passiver I alt - 55.608' -
  • Årsregnskab for 2019-20

    Regnskabsperiode start 01.05.2019
    Regnskabsperiode slut 30.04.2020
    Bruttofortjeneste - 1.190' -
    Personaleomkostninger - -1.185' -
    Af- og nedskrivninger - -29' -
    Driftsresultat - -24' -
    Andre finansielle indtægter - 3.115' -
    Andre finansielle omkostninger - -960' -
    Resultat før skat - 2.132' -
    Skat af årets resultat - -473' -
    Årets resultat I alt - 1.658' -
    Andre anlæg og driftsmidler - 0' -
    Materielle anlægsaktiver - 0' -
    Finansielle anlægsaktiver - 36.140' -
    Anlægsaktiver - 36.140' -
    Varebeholdninger - 5.205' -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - 1.013' -
    Periodeafgrænsningsposter - 365' -
    Tilgodehavender - 1.378' -
    Værdipapirer og kapitalandele - 8.299' -
    Likvide beholdninger - 1' -
    Omsætningsaktiver - 14.882' -
    Aktiver I alt - 51.022' -
    Virksomhedskapital - 500' -
    Reserve for nettoopskrivninger - 1.224' -
    Overført overskud eller underskud - 17.782' -
    Egenkapital - 19.507' -
    Hensættelse til udskudt skat - 324' -
    Hensatte forpligtelser - 324' -
    Langfristet gæld til banker - 20.515' -
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - 2.076' -
    Langfristede gældsforpligtelser - 22.591' -
    Kortfristet gæld til banker - 7.165' -
    Anden gæld - 322' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 8.601' -
    Gældsforpligtelser - 31.191' -
    Passiver I alt - 51.022' -
  • Årsregnskab for 2018-19

    Regnskabsperiode start 01.05.2018
    Regnskabsperiode slut 30.04.2019
    Bruttofortjeneste - 2.049' -
    Personaleomkostninger - -1.311' -
    Af- og nedskrivninger - -66' -
    Driftsresultat - 672' -
    Andre finansielle indtægter - 3.296' -
    Andre finansielle omkostninger - -1.132' -
    Resultat før skat - 2.836' -
    Skat af årets resultat - -630' -
    Årets resultat I alt - 2.206' -
    Andre anlæg og driftsmidler - 29' -
    Materielle anlægsaktiver - 29' -
    Finansielle anlægsaktiver - 31.001' -
    Anlægsaktiver - 31.029' -
    Varebeholdninger - 5.205' -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - 749' -
    Periodeafgrænsningsposter - 328' -
    Tilgodehavender - 1.078' -
    Værdipapirer og kapitalandele - 10.093' -
    Likvide beholdninger - 1' -
    Omsætningsaktiver - 16.375' -
    Aktiver I alt - 47.405' -
    Virksomhedskapital - 500' -
    Reserve for nettoopskrivninger - 1.059' -
    Overført overskud eller underskud - 16.124' -
    Egenkapital - 17.683' -
    Hensættelse til udskudt skat - 284' -
    Hensatte forpligtelser - 284' -
    Langfristet gæld til banker - 15.972' -
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - 2.053' -
    Langfristede gældsforpligtelser - 18.024' -
    Kortfristet gæld til banker - 9.806' -
    Anden gæld - 385' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 11.413' -
    Gældsforpligtelser - 29.437' -
    Passiver I alt - 47.405' -
  • Årsregnskab for 2017-18

    Regnskabsperiode start 01.05.2017
    Regnskabsperiode slut 30.04.2018
    Bruttofortjeneste - 1.637' -
    Personaleomkostninger - -1.171' -
    Af- og nedskrivninger - -66' -
    Driftsresultat - 400' -
    Andre finansielle indtægter - 3.162' -
    Andre finansielle omkostninger - -964' -
    Resultat før skat - 2.598' -
    Skat af årets resultat - -577' -
    Årets resultat I alt - 2.021' -
    Andre anlæg og driftsmidler - 95' -
    Materielle anlægsaktiver - 95' -
    Finansielle anlægsaktiver - 30.079' -
    Anlægsaktiver - 30.174' -
    Varebeholdninger - 5.205' -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - 479' -
    Periodeafgrænsningsposter - 381' -
    Tilgodehavender - 860' -
    Værdipapirer og kapitalandele - 6.663' -
    Likvide beholdninger - 901' -
    Omsætningsaktiver - 13.628' -
    Aktiver I alt - 43.802' -
    Virksomhedskapital - 500' -
    Reserve for nettoopskrivninger - 911' -
    Overført overskud eller underskud - 13.918' -
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - 0' -
    Egenkapital - 15.329' -
    Hensættelse til udskudt skat - 250' -
    Hensatte forpligtelser - 250' -
    Langfristet gæld til banker - 16.000' -
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - 2.092' -
    Langfristede gældsforpligtelser - 18.092' -
    Kortfristet gæld til banker - 8.627' -
    Anden gæld - 318' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 10.131' -
    Gældsforpligtelser - 28.223' -
    Passiver I alt - 43.802' -
  • Årsregnskab for 2016-17

    Regnskabsperiode start 01.05.2016
    Regnskabsperiode slut 30.04.2017
    Bruttofortjeneste - 2.589' -
    Personaleomkostninger - -1.055' -
    Af- og nedskrivninger - -66' -
    Andre driftsomkostninger - -463' -
    Driftsresultat - 1.005' -
    Andre finansielle indtægter - 2.546' -
    Andre finansielle omkostninger - -859' -
    Resultat før skat - 2.692' -
    Skat af årets resultat - -725' -
    Årets resultat I alt - 1.967' -
    Andre anlæg og driftsmidler - 161' -
    Materielle anlægsaktiver - 161' -
    Finansielle anlægsaktiver - 25.344' -
    Anlægsaktiver - 25.505' -
    Varebeholdninger - 5.205' -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - 434' -
    Periodeafgrænsningsposter - 276' -
    Tilgodehavender - 710' -
    Værdipapirer og kapitalandele - 14.757' -
    Likvide beholdninger - 1' -
    Omsætningsaktiver - 20.672' -
    Aktiver I alt - 46.177' -
    Virksomhedskapital - 500' -
    Reserve for nettoopskrivninger - 746' -
    Overført overskud eller underskud - 12.031' -
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - 0' -
    Egenkapital - 13.277' -
    Hensættelse til udskudt skat - 209' -
    Hensatte forpligtelser - 209' -
    Langfristet gæld til banker - 14.881' -
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - 2.069' -
    Langfristede gældsforpligtelser - 16.950' -
    Kortfristet gæld til banker - 14.328' -
    Anden gæld - 369' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 15.742' -
    Gældsforpligtelser - 32.691' -
    Passiver I alt - 46.177' -
  • Årsregnskab for 2015-16

    Regnskabsperiode start 01.05.2015
    Regnskabsperiode slut 30.04.2016
    Bruttofortjeneste - 2.590' -
    Personaleomkostninger - -1.385' -
    Af- og nedskrivninger - -66' -
    Andre driftsomkostninger - -275' -
    Driftsresultat - 865' -
    Andre finansielle indtægter - 1.705' -
    Andre finansielle omkostninger - -569' -
    Resultat før skat - 2.000' -
    Skat af årets resultat - -459' -
    Årets resultat I alt - 1.541' -
    Andre anlæg og driftsmidler - 227' -
    Materielle anlægsaktiver - 227' -
    Finansielle anlægsaktiver - 14.560' -
    Anlægsaktiver - 14.786' -
    Varebeholdninger - 5.205' -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - 1.246' -
    Andre tilgodehavender - 0' -
    Periodeafgrænsningsposter - 122' -
    Tilgodehavender - 1.368' -
    Værdipapirer og kapitalandele - 8.857' -
    Likvide beholdninger - 11' -
    Omsætningsaktiver - 15.441' -
    Aktiver I alt - 30.228' -
    Virksomhedskapital - 500' -
    Reserve for nettoopskrivninger - 321' -
    Overført overskud eller underskud - 10.064' -
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - 1.000' -
    Egenkapital - 11.886' -
    Hensættelse til udskudt skat - 86' -
    Hensatte forpligtelser - 86' -